Listopad 2018

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 

Dzień Niepodległości – to święto państwowe, które obchodzimy corocznie 11 listopada dla upamiętnienia przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów 1795 – 1918. W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. W związku z tym wszyscy Mieszkańcy Ośrodka przygotowali się na tą szczególną rocznicę. Już w piątek 9 listopada grupa Mieszkańców naszego domu z terapeutką Magdą zaprezentowała uroczystą akademię, którą zakończył wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. W niedzielę 11 listopada uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Parafii Trójcy Świętej w Pruszczu oraz w akademii przygotowanej przez uczniów i nauczycieli SP Pruszcz. W trakcie uroczystości otrzymaliśmy od Wójta Gminy Pruszcz Pana Dariusza Wądołowskiego podziękowania za zaangażowanie w życie społeczne Gminy Pruszcz. 

 

URODZINY

Dnia 23 listopada obchodziliśmy Urodziny Mieszkańców naszego Domu, którzy urodzili się w miesiącu listopadzie. Życzenia złożyła Pani dyrektor Sylwia Siadkowska oraz Pani kierownik działu opiekuńczego Lucyna Wojtasińska. Nie zabrakło prezentów, słodkości oraz wspólnych tańców i śpiewów. W tym też dniu odbyło się zebranie Społeczności Mieszkańców, na którym zostali powitani nowo zamieszkali Mieszkańcy. 

Wszystkim Solenizantom życzymy długich lat życia!

 

POŻEGNANIE STAŻYSTEK

Po kilku wspólnie spędzonych miesiącach nadszedł czas na pożegnanie Pani Justyny i Pani Małgosi. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzymy wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

 

SPOTKANIE Z AKTORAMI 

Dnia 23 listopada po raz kolejny gościliśmy aktorów z Krakowa. Tym razem zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Przypowieści o dobroci”.

 

ANDRZEJKI

Dnia 28 listopada już od godzin porannych szykowaliśmy się do zabawy Andrzejkowej. Przybyli zaproszeni goście: Dom Pomocy Społecznej z Wysokiej oraz uczniowie Szkoły Branżowowej przy Zakładzie Poprawczym w Świeciu, z którym nawiązaliśmy współpracę w tym roku.

Zabawę rozpoczęła dyrektor ośrodka Sylwia Siadkowska witając wszystkich uczestników. Następnie grupa Mieszkanek naszego domu zaprezentowała krótkie przedstawienie pt.” Zlot czarownic”. Była kawa, słodkości oraz tańce. Zabawę urozmaicały konkursy przygotowane przez naszą terapeutkę Martę – obieranie jabłka i wróżenie z obierków, taniec z balonem na gazecie oraz przebieranie na czas opiekunów za postacie z bajek. Zabawa zakończyła się wspólnym obiadem. 

Dziękujemy za pomoc chłopcom ze Świecia, którzy bardzo pomogli nam w organizacji zabawy oraz niezastąpionemu Panu Krzysztofowi Pardo, który zawsze nam pomaga i angażuje się w życie naszego domu. Wszyscy świetnie się bawili, a po zabawie jeszcze długo wspominaliśmy przeżyte chwile. 

 

Skip to content