Wrzesień 2015

URODZINY MIESZKAŃCÓW Z MIESIĄCA WRZEŚNIA

Dnia 8 września czworo Mieszkańców obchodziło Urodziny. Było pyszne ciasto z tej okazji i kawa, a także tańce. Wcześniej wspominaliśmy także II Wojnę Światową z uwagi na miesiąc wrzesień.  

 

POWITANIE PIELGRZYMÓW

Dnia 12 września gościliśmy ponownie pielgrzymów ze Świekatowa. Na przywitanie przygotowaliśmy bigos, słodki poczęstunek oraz kompot i ciepłe napoje. Rok temu obiecaliśmy, że pójdziemy razem z pielgrzymami do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Topolnie, jednak z uwagi na pogodę musieliśmy zrezygnować. Może za rok…. Na pamiątkę XXVI pieszej pielgrzymki Świekatowo-Topolno otrzymaliśmy od pielgrzymów drzewko, które wspólnie zasadziliśmy. 

 

POŻEGNANIE 

Dnia 15 września żegnaliśmy kolejną stażystkę. Dziękujemy Pani Ireno za niezastąpioną pomoc i wielkie serce dla Mieszkańców tego domu. Tego też dnia odbył się seans filmowy na dużym ekranie.

 

WIATRAK

Dnia 22 września otrzymaliśmy miłą niespodziankę od mieszkańca Pruszcza Pana Rafała. Wiatrak pięknie prezentuje się w naszym ogrodzie. Serdecznie dziękujemy!

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 30 września skorzystaliśmy z pięknej pogody i przygotowaliśmy ognisko. Piekliśmy kiełbaski oraz ziemniaki, które następnie ze smakiem każdy z nas skosztował. Święto urozmaicały nam różnego rodzaju zabawy i konkursy. Wszyscy też wspólnie śpiewaliśmy piosenki ogniskowe.

Skip to content