Styczeń 2015

POŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ

Na poświąteczne spotkanie do naszego domu zawitała grupa młodzieży i dzieci ze szkół w Świekatowie, którzy zaprezentowali kolędy, a także pieśni o tematyce świątecznej i pastorałki. Kolejnym zespołem był zespół Devokalis w skład którego wchodzi młodzież z Gimnazjum nr 3 ze Zbrachlina i Gimnazjum nr 1 z Pruszcza, którzy zaśpiewali pieśni bożonarodzeniowe w tym po francusku i angielsku. Na zakończenie nasi goście otrzymali upominek wykonany przez Mieszkańców naszego domu.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA 

Dnia 20 stycznia z wizytą duszpasterską zawitał do nas Ksiądz Proboszcz  Jerzy Mroczyński. Wszyscy Mieszkańcy i Personel Ośrodka otrzymali błogosławieństwo i na pamiątkę wizyty obrazki z świętymi.

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

Dnia 20 stycznia uczestniczyliśmy w BALU PRZEBIERAŃCÓW w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Świeciu. Wszyscy mieli znakomite stroje, były księżniczki, czerwony kapturek, kowboj, indianin i inne. Bawiliśmy się jak zawsze doskonale. Nogi bolały jeszcze przez dwa dni od tańców na parkiecie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

DZIEŃ BABCI, DZIEŃ DZIADKA, URODZINY 

Jak co roku 21 stycznia obchodzimy w naszym domu Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym roku dodatkowo obchodziliśmy jeszcze Urodziny Mieszkańców z miesiąca stycznia. Nasze kółko teatralne przy pomocy pań opiekunek i terapeutów zarecytowało wiersze z tej okazji, wspólnie także zaśpiewaliśmy. Na koniec zrobiliśmy bitwę śpiewającą pomiędzy dwiema grupami, prowadzącymi przez terapeutki. Był remis 🙂

Skip to content