Październik 2014

DZIEŃ SMAKÓW – OWOCE

Dnia 14 października odbył się pierwszy z cyklu dni smaku. Tego dnia poznawaliśmy owoce świata. Były: melon, papaja, figa, granat, ananas, limonka i mango.  Wszystkim smakowało.

 

ZAJĘCIA Z ZAKRESU PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW 

Dnia 15 października zaprosiliśmy do siebie Firmę KREATOR ze Świecia w celu przeprowadzenia zajęć z profilaktyki uzależnień. Głównym tematem było uzależnienie od nikotyny i alkoholu. Podczas spotkania Pan Ireneusz zaprezentował nam alkogogle – specjalne okulary, w których widzimy świat tak, jak byśmy byli pod wpływem alkoholu. Każdy z uczestników mógł je wypróbować. W alkogoglach zadania, które wydawały nam się łatwe, w rzeczywistości są praktycznie nie do wykonania.

 

URODZINY,  DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 16 października obchodziliśmy Urodziny wszystkich tych, którzy urodzili się w miesiącu październiku, to aż sześć osób.  Była kawa i słodki poczęstunek oraz głośne sto lat. W tym samym dniu obchodziliśmy również Dzień Papieski, który w tym roku przypadał 12 października. Dzień Papieski to dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. 

Skip to content