Marzec 2014

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet  w tym roku obchodziliśmy już 7 marca w piątek. Jest to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Panowie przygotowali dla naszych kobiet kwiatki, a Pan Zbyszek wręczył je osobiście każdej z Pań.

 

POŻEGNANIE NASZEJ KOCHANEJ PANI HALINY-PRAWIE EMERYTKI

Dnia 19 marca mieliśmy dwie uroczystości. Jedna to Urodziny Miesiąca, a druga równie ważna to pożegnanie naszej wspaniałej szefowej kuchni, która 28 marca ostatni raz będzie z nami, z uwagi na to że odchodzi na emeryturę. Pracowała w ośrodku od samego powstania, to już 17 lat. Pani Halina przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek, wszyscy byliśmy wzruszeni, były specjalne życzenia dla naszej przyszłej emerytki, sto lat i oczywiście nie zabrakło łez. Na spotkaniu została też przedstawiona nowa szefowa kuchni Pani Magdalena Kraszkiewicz, nasz dotychczasowy pracownik, która przejmie obowiązki od 1 kwietnia bieżącego roku.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca-rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Od rana w naszym ośrodku było wesoło, gdyż szykowaliśmy się do jednego ze staropolskich zwyczajów jakim jest TOPIENIE MARZANNY.

Marzanna została zatopiona w naszym oczku wodnym i od teraz w naszych sercach gości wiosna.

Skip to content