Kursy, Szkolenia

18 KWIECIEŃ 2013 ROK

SZKOLENIE ZESPOŁU TERAPEUTYCZNO-OPIEKUŃCZEGO Z WYKORZYSTANIEM SYMULATORA ODCZUĆ STARCZYCH.

Szkolenie przeprowadziło Centrum Szkolenia i Promocji KREATOR ze Świecia. Atrakcją był symulator odczuć starczych, dzięki któremu mogliśmy przenieść się w podróż do przyszłości i na własnej skórze odczuć pewne ograniczenia narzucone przez ciało wraz z upływem lat. Symulator idealnie odwzorowuje uczucie niedogodności spowodowane starzeniem się narządu ruchu, wzroku i słuchu. Zestaw zawiera ograniczniki na każdy staw: łokciowy, kolanowy, palce, ochraniacz pleców, obciążniki na nadgarstki i kostki, rękawiczki, okulary zawężające pole widzenia, stopery do uszu oraz laskę. Wymienione elementy powodują utrudnienia w poruszaniu stawami kolanowymi i łokciowymi, natomiast obciążniki na nadgarstkach i kostkach osłabiają siłę mięśni, rękawiczki osłabiają zmysł dotyku i utrudniają chwytanie przedmiotów. Ochraniacz pleców pochyla sylwetkę ku przodowi. Okulary symulują zaćmę i powodują, że osoba traci widzenie peryferyjne, a ostrość wzroku słabnie, natomiast starcze przytępienie słuchu jest symulowane za pomocą stoperów tłumiących dźwięki o wysokiej częstotliwości.

Dzięki zastosowaniu tego zestawu mogliśmy lepiej zrozumieć ograniczenia i problemy ludzi starszych.

1 CZERWIEC 2016 ROK

SZKOLENIE PRACOWNIKÓW MIĘDZYGMINNEGO OŚRODKA OPIEKUŃCZEGO Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

Pod pojęciem pierwszej pomocy rozumiemy szybkie, zorganizowane działanie prowadzone przez osoby (osobę) z otoczenia ofiary nieszczęśliwego wypadku. Sprawne i w miarę kompetentne działanie przy udzielaniu pierwszej pomocy ma bardzo często decydujące znaczenie dla dalszych rezultatów leczenia przez fachowy personel medyczny – często decyduje o życiu osoby poszkodowanej. Pierwszej pomocy zwykle udziela się na miejscu wypadku. Jeżeli świadkami wypadku jest więcej osób, jedna z nich powinna objąć kierownictwo nad akcją ratowniczą, do czasu przybycia pomocy fachowej.

Dnia 1 czerwca 2016 roku zorganizowaliśmy szkolenie z pierwszej pomocy, które zostało przeprowadzone dzięki współpracy z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych. Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny. Serdecznie dziękujemy!

 

30 WRZESIEŃ 2016 ROK

SZKOLENIE Z PRAW MIESZKAŃCA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ ORAZ NA TEMAT WYPALENIA ZAWODOWEGO.

Szkolenie przeprowadziło Centrum Szkolenia i Promocji KREATOR ze Świecia. 

SZKOLENIE „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”
5  GRUDZIEŃ 2018 ROK

Dnia 5 grudnia kpt. Tomasz Sadecki Naczelnik Wydziału O-K-R KP PSP i str. Mateusz Orłowski p.o. Młodszy Technik Wydziału O-K-R KP PSP w ramach kampanii społecznej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, pod hasłem ”Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” wygłosili wykład w naszym ośrodku na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. W szczególności zwrócili uwagę na niebezpieczeństwo stwarzane przez tlenek węgla i toksyczne gazy pożarowe. Omówili i pokazali czujki czadu i dymu, oraz przekazali wskazówki co do miejsc, w których powinny być zainstalowane aby należycie spełniały swoje rolę.

Serdecznie dziękujemy!

Skip to content