Grudzień 2018

MIKOŁAJKI, URODZINY

Dnia 6 grudnia obchodziliśmy w naszym domu urodziny wszystkich Mieszkańców urodzonych w miesiącu grudniu. Tego też dnia świętowaliśmy Mikołajki. Były słodkości, kawa oraz czekoladowe Mikołaje. Wszystkim Solenizantom życzymy długich lat życia w zdrowiu!

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Dnia 12 i 19 grudnia gościliśmy u nas uczniów Szkoły Branżowej przy Zakładzie Poprawczym w Świeciu, którzy pomagali nam w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie przygotowywaliśmy kartki i ozdoby świąteczne. Chłopcy pomagali również w składaniu łóżek rehabilitacyjnych dla Mieszkańców oraz w pracach remontowych. Współpraca z Zakładem Poprawczym rozpoczęła się w bieżącym roku. Dziękujemy za pomoc!

JASEŁKA

Dnia 20 grudnia odwiedziły nas dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Pruszczu wraz z opiekunem. Gości powitała kierownik działu opiekuńczego p. Lucyna Wojtasińska. Dzieci przedstawiły piękne Jasełka, wszyscy byliśmy wzruszeni. Na zakończenie p. dyrektor Sylwia Siadkowska wspólnie z p. Ireną obdarowały uczniów mikołajami z czekolady. Dziękujemy za przybycie.

WIGILIA

Dnia 24 grudnia jak co roku wspólnie zasiadamy przy stole do wieczerzy wigilijnej. Towarzyszyli nam zaproszeni goście Wójt Gminy Pruszcz, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin – Pan Dariusz Wądołowski, Wicestarosta Powiatu Świeckiego – Pan Franciszek Koszowski, Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz – Pan Piotr Radecki, były Przewodniczący Zgromadzenia Związku Gmin – Pan Zbigniew Jagła, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pani Mariola Januszkiewicz oraz ksiądz Franciszek Kamecki z Gruczna, Proboszcz Parafii w Pruszczu – ksiądz Jerzy Mroczyński, Wikariusz – ksiądz Marek Jażdżewski. Wszystkich zgromadzonych przywitała Pani Dyrektor Sylwia Siadkowska, podziękowała Gościom, Pracownikom oraz Mieszkańcom za zaangażowanie, za wsparcie, za tworzenie miłej, życzliwej atmosfery w naszym domu. Wolontariuszom Mai Rzondkowskiej oraz Michałowi podziękowała za pomoc w imprezach okolicznościowych które się u nas odbywają. Szczególne podziękowania zostały skierowane do Pana Krzysztofa Pardo, naszego wieloletniego przyjaciela domu i jednocześnie wolontariusza, który poświęca swój czas i serce na rzecz ośrodka i Mieszkańców tego domu. Wigilię urozmaicały wiersze i kolędy przygotowane przez Mieszkanki ośrodka oraz piękna gra na flecie w wykonaniu naszej najmłodszej wolontariuszki Mai. Kuchnia jak zwykle przygotowała przepyszne potrawy, a na koniec uroczystości odwiedził nas Gwiazdor, który wszystkim wręczył upominki.

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie.

SYLWESTER

Dnia 31 grudnia od wczesnych godzin świętowaliśmy nadchodzący Nowy Rok 2019. O godzinie 12 w południe rozbłysły zimne ognie i wjechał tort, wszyscy zaśpiewaliśmy sto lat oraz upływa szybko życie, były życzenia oraz tańce.
Życzymy wszystkim:

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019 I SAMYCH PRZYJEMNOŚCI!

Skip to content