Grudzień 2013

MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia obchodziliśmy w naszym ośrodku Mikołajki. Przy kawie i słodkim poczęstunku wspominaliśmy jak dawniej obchodzono Mikołajki. Każdy z Mieszkańców wracał do wspomnień z dzieciństwa. Po poczęstunku przybyli pomocnicy św. Mikołaja ze słodkim poczęstunkiem dla każdego.

 

BOŻE NARODZENIE W NASZYM DOMU

24 grudnia jak co roku wspólnie z zaproszonymi gośćmi Panem Wójtem Gminy Pruszcz Franciszkiem Koszowskim, Przewodniczącym Rady Gminy w Pruszczu Panem Zbigniewem Jagła, Panią doktor Danutą Jarosz oraz z księdzem Jerzym Mroczyńskim i Przemysławem Krzyżanowskim obchodziliśmy Narodziny Jezusa. Jak zawsze dużą pomoc ofiarował nam Pan Krzysztof Pardo, który od lat jest z nami na każdej uroczystości.

Uroczystość Wigilijną rozpoczęła Pani Dyrektor Ośrodka Sylwia Siadkowska słowami, iż Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem i niech nie gaśnie nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi wobec innych. Wspomniała, abyśmy w każdej chwili byli pomocni gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia. Abyśmy docenili obecność drugiego człowieka i obdarowywali się ciepłem i dobrym słowem. Życzenia wszystkim złożył również Pan Wójt. Księża odmówili modlitwę. Podzieliliśmy się opłatkiem, a na końcu zawitał do nas Gwiazdor z prezentami.

Życzymy wszystkim aby te Święta upłynęły w zdrowiu, w atmosferze radości i pozwoliły zapomnieć o troskach i problemach.

 

SYLWESTER

31 grudnia – pożegnanie Starego Roku w naszym domu rozpoczęło się już o godzinie 10:00, wszyscy złożyliśmy sobie życzenia NOWOROCZNE, aby następny 2014 rok był lepszy od minionego. Był toast i zabawa.

Skip to content