Grudzień 2012

DZIECI KOLĘDUJĄ W NASZYM DOMU

Dzieci z klasy Ia ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu zawitały do nas tuż przed Bożym Narodzeniem 18 grudnia, by przedstawić przygotowane wraz z wychowawczynią Panią Barbarą i katechetką Panią Katarzyną jasełka. Była to ciepła historia o narodzinach Jezusa, która łączyła współczesność z tradycyjnym kolędowaniem. Nie zabrakło świętej rodziny, Trzech Króli i pasterzy z prezentami. Były pięknie zaśpiewane kolędy, stroje i scenografia. Przedstawienie i samodzielnie wykonane pocztówki, które dzieci wręczyły Mieszkańcom wywołały łzy wzruszenia. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, a dzieci z rąk Przewodniczącej Samorządu Mieszkańców Pani Anieli otrzymały słodki upominek.

 

JAK JEDNA RODZINA – OPŁATKOWE SPOTKANIE

Dnia 20 grudnia 2012 roku zostaliśmy zaproszeni przez Wójta Gminy Pruszcz Franciszka Koszowskiego oraz Stowarzyszenie Emerytów Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz na opłatkowe spotkanie. Zanim wszyscy zasiedliśmy do bogato zastawionego wigilijnego stołu i podzieliliśmy się opłatkiem głos zabrał  Pan Wójt oraz Ks. Kanonik Jerzy Mroczyński. Miłym akcentem było wspólne śpiewanie kolęd z dziewczętami z Młodzieżowego Studia Piosenki oraz występ grupy z Teatru w Bydgoszczy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

 

BOŻE NARODZENIE W NASZYM DOMU

Święta Bożego Narodzenia to prawdziwie rodzinne święta i jak co roku wszyscy wraz z zaproszonymi gośćmi zasiadamy wspólnie do wigilijnego stołu. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ośrodka Sylwia Siadkowska. Następnie życzenia świąteczne złożył wszystkim Pan Franciszek Koszowski Wójt Gminy Pruszcz. Następnie głos zabrał Ks. Jerzy Mroczyński i wszyscy wspólnie się pomodliliśmy i odśpiewaliśmy kolędę. Kuchnia wspaniale się spisała i przygotowała pyszne potrawy. Były występy naszych Mieszkańców Pani Alicji i Pana Bogdana, wspólne śpiewanie kolęd oraz występ naszej Opiekunki Pani Basi Hiller wraz z Księdzem Wikariuszem Przemysławem Krzyżanowskim. Na koniec uroczystości zawitał do nas Gwiazdor z prezentami. 

Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Skip to content