Listopad 2012

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SENIORA
Dnia 18 listopada 2012 roku otrzymaliśmy zaproszenie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora od zaprzyjaźnionego z nami Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. W programie artystycznym wystąpił zespół Frantówki Bysławskie, a nasza Pani Alicja przedstawiła kilka fragmentów wesołych skeczy, a także fragment „Balladyny”.

 

ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWO W NASZYM DOMU

Dnia 23 listopada 2012 roku do naszego Ośrodka zaprosiliśmy na Zabawę Andrzejkową Mieszkańców DPS-u w Świeciu i Wysokiej. Były wspomnienia o dawnych zwyczajach i obyczajach andrzejkowych, wiele zabawnych konkurencji i wróżb. Ustawialiśmy buty, czytaliśmy horoskopy, losowaliśmy imiona wybranków, obieraliśmy jabłka i przeprowadziliśmy randkę w ciemno. Były tańce i występy Pań z Pruszcza i Świecia. W doskonały nastrój muzyczny wprowadził nas ks. Zbigniew z parafii NMP ze świeckiego Klasztorka. Wszystkim gościom wręczyliśmy na koniec zabawy figurki dobrych aniołów wykonane przez naszych Mieszkańców.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W WYSOKIEJ

Tydzień wcześniej gościliśmy naszych przyjaciół z DPS-u w Wysokiej, a 30 listopada my gościliśmy się w Ich Domu. Zabawa zaczęła się od występów artystycznych przygotowanych przez Mieszkańców DPS-u w Wysokiej. Były wróżby, tańce przy muzyce, no i lanie wosku. Podczas zabawy wystąpiła również nasza Mieszkanka Pani Alicja opowiadając śmieszne anegdoty i wiersze. Był też słodki poczęstunek po których wróciliśmy do naszego Domu.

Za zaproszenie serdecznie dziękujemy!

Skip to content